Bashkëshortja e Veliajt e mahnitur nga çifti: Do besoja vetëm në Zot…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:44 08-02-2016 Bashkëshortja e Veliajt e mahnitur nga çifti: Do besoja vetëm në Zot… Ajola Xoxa

Bashkëshortja e Erion Veliajt, Ajola Xoxa është befasuar nga një moment brilant mes dy njerëzve, një çifti që përformon në skenë.

Bëhet fjalë për çiftin e balerinëve, që me një elegancë të madhe shfaqen në një foto, duke baletuar në skenën e Moskës, shumë vite më parë.

Ata janë: Ganimet Vendresha dhe Xhemil Simixhiu, duke kërcyer në Rusi në vitin 1956. Dhe duket që Xoxës i ka bërë shumë përshtypje ky çift kaq i përkryer. Foton e ka shoqëruar me një shprehje ët filozofit Friedrich Nietzsche.

“Do besoja vetëm në Zot që di si të vallëzojë’’, shkruan Ajola, deri në adhurim për balerinët shqiptarë.

 

ajolaxoxabalerinetok

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.14615392684937
array(1) { ["section"]=> string(73) "bashkeshortja-e-veliajt-e-mahnitur-nga-cifti-do-besoja-vetem-ne-zot-32002" }