Bashkia më e varfër në Shqipëri shpall tender 75 milionë lekë të reja për…fasada

Publikuar tek: ekonomi, më 12:13 16-11-2016 Bashkia më e varfër në Shqipëri shpall tender 75 milionë lekë të reja për…fasada Pamje te fasadave ne Fushe-Arrez

Bashkia e Fushë-Arrëzit ka shpallur një ditë më parë tenderin për lyerje dhe rregullim fasadash. Siç konstaton drejtoresha ekzekutive e Open Procurement Albania, duket se Bashkia me “nivel më të lartë varfërie në vend”, ajo e Fushë-Arrëzit, shpall tenderin 75 milionë lekë të reja për rregullimin e qendrës. 

“A është ky investimi i duhur i parave të taksapaguesve shqiptarë dhe të këtij qyteti” pyet Brahaj, ndërsa jep edhe “pasaportën” përkatëse të tenderit, raporton newsbomb.al.

Padyshim që 75 milionë lekë të reja do të ndryshojnë fasadën e këtij qyteti, në një kohë që nuk është investuar aty asnjëherë. Por gjithë ky investim, si do të përkthehet në pasurim dhe përmirësim të jetës së qytetarëve, kjo nuk bëhet e ditur. 

fushearrez

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021239995956421
array(1) { ["section"]=> string(86) "bashkia-me-e-varfer-ne-shqiperi-shpall-tender-75-milione-leke-te-reja-per-fasada-59675" }