“Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën”, MPJ e Rusisë: Deklarata e Ramës jo për fqinjësi të mirë

Publikuar tek: bota, më 14:48 16-04-2015 “Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën”, MPJ e Rusisë: Deklarata e Ramës jo për fqinjësi të mirë

Pas deklaratës së kryeministrit Rama se Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen në rrugë klasike nëse Bashkimi Europian refuzon integrimin, ka reaguar edhe ministria e Jashtme ruse duke thënë se retorika e Ramës është kundër klimës së qëndrueshme të Ballkanit.

Në reagimin e MPJ-së ruse thuhet se stabiliteti në rajon është jetik për Rusinë por edhe për vendet e tjera dhe se retorika e Shqipërisë nuk është për një fqinjësi të mirë.

“Nuk ka rëndësi se për çfarë motive është pas deklaratave, retorika e Ramës është kundër klimës së qëndrueshme të Ballkanit”, thuhet në reagimin e ministrisë së jashtme ruse.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0291748046875
array(1) { ["section"]=> string(92) "bashkimi-i-shqiperise-me-kosoven-mpj-e-rusise-deklarata-e-rames-jo-per-fqinjesi-te-mire-8892" }