BATUTAT/ Berisha i merr me radhë ministrat e Ramës dhe u vë secilit nga një emër të ri

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:35 13-10-2017 BATUTAT/ Berisha i merr me radhë ministrat e Ramës dhe u vë secilit nga një emër të ri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë ironi me emrat e ministrave të kabinetit “Rama 2”, duke u vënë epitete që i lidh me ngjarjet që ai i akuzon.

Kështu, ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj e quan Arben Xhafaj me emrin e vëllait.

“Olta Xhaçka, nuk qenka këtu…

Pandeli Majko, ky e ka edhe me Erjon Veliajn. Njërën dorë me Ramën e tjetrën me Veliajn.

Lindita Nikolla, as kjo nuk është këtu.

Ditmir Bushati-Ditzi Bushati, ose Ditëzi Bajro se është ushtar i klanit Bajro.

Damian Gjiknuri-Damian Çela.

Arben Ahmetaj-Arben Zhozhoja, i njohur për aferat e tij, është njëriu që e peshon në kandar me para Ramën”, përfundoi Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019883155822754
array(1) { ["section"]=> string(91) "batutat-berisha-i-merr-me-radhe-ministrat-e-rames-dhe-u-ve-secilit-nga-nje-emer-te-ri-95757" }