Batutat e Bes Kallakut në dasmën e Sinan Hoxhës, ndiqni videon

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:07 30-08-2015

Batutat e Bes Kallakut në dasmën e Sinan Hoxhës, ndiqni videon e humorit qe aktori i ka dedikuar Sinan Hoxhes dhe Andrra Destanit.

''Nuk eshte e thene te jesh i ftuar ne dasem, mjafto te jete Olti Curri aty, dhe te duket sikur je ulur ngjitur me tavolinen e ciftit.. Meqe ra llafi tash qe i mbaruan urimet dhe fotot te gjithe... Te trashegohet cifti or ti...'', shkruan Kallaku.

''Mbase nuk keni per ta besu, po une ne dasmen e Sinanit kam lene 2 mije euro...700 euro fustani i Xhensiles, nja 300 euro kepuce dhe kur vjen puna te qoka e Sinanit thashe, hajde se boll i ka keto.

Pastaj kur erdha rruges per ne dasem isha t'u lut Zotin, ishalla nuk behet Facebook-u si ne dasmen e Nora Istrefit:per shembull SInani tani po vesh xhaketen-foto, Sinani tani po rregullon floket-foto, Sinani doli nga banja-foto.

Kur shoh Andrren dhe Sinanin, ose Sinanin krahe Andrres me kujtohet ajo shprehja ''Dashuria eshte e verber'. Po ku i ke pase syte!

Nena e Sinanit kishte 10 vjet qe ndizte qirinj me ju martu cuni. Nuk la kishe e nuk la xhami pa ndez qiri.Ne fund filloi t'i ndizte nga 2 nga 3. Po shyqyr qe gjeti derman ne Kishe te Lacit se t'u ndez qiriun mori flake pylli. Aty u martu Sinani.

Sinani mire qe mbahet si kengetar qe s'ka inat me asnje kengetar tjeter, po ne dasem te SInanit pajtohen edhe ata qe kane patur inate me njeri-tjetrin, per shembull une nuk flisja me Shpat Kasapin, sot u pajtova.

Tani nje fjale kam per krushqit, me e dite cfare dhenderri keni marre, s'kishit ardh as sot ketu. Pastaj o goc po c'tu desh mi, te gjithe shqiptaret jane duke shku per azil ne Gjermani, ti vjen prej Gjermanie ketu, fundi i botes'''

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027905941009521
array(1) { ["section"]=> string(67) "batutat-e-bes-kallakut-ne-dasmen-e-sinan-hoxhes-ndiqni-videon-19534" }