Befasia, klubi i madh grek kërkon talentin shqiptar

Publikuar tek: sport, më 16:36 26-01-2018 Befasia, klubi i madh grek kërkon talentin shqiptar

Apolonia e Fierit edhe pse jo në elitën e futbollit shqiptar nuk resht së prodhuari talente, rasti më i fundit në listën e gjatë quhet Denis Duda.

Vlonjati aktivizohet te Apolonia e Fierit aktualisht, e cila tashmë “fërkon duart”, pasi talenti i saj është vënë në fokusin e gjigandëve grek të AEK.

Mësohet se agjentë të këtij klubi kanë shprehur interesimin për Dudën dhe shumë shpejt mund të kemi një transferim të tij te klubi i historik Helen, sipas panorama.

Duda është mesfushor që mund të përshtat shumë mire në të gjitha rolet në këtë pozicion, si në qendër ashtu edhe në krahë.

Denis Duda është talenti i disatë Apolonia që prodhon, pas emrave të spikatur si Fili, Uzuni dhe Krasniqi që tashmë janë ndër lojtarët më të mirë në Shqipëri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sherr në stadiumin 'Niko Dovana', tifozët plagosin efektiven e policisë
Mes grushtave dhe sherrit, në Vlorë fitimtari është Flamurtari »
Article Logic
Execution time: 0.023903131484985
array(1) { ["section"]=> string(57) "befasia-klubi-i-madh-grek-kerkon-talentin-shqiptar-108041" }