Bëhuni gati! Reshje të vrushllme shiu në disa zona ditën e nesërme, dimri i egër po vjen

Publikuar tek: aktualitet, më 21:53 14-11-2017 Bëhuni gati! Reshje të vrushllme shiu në disa zona ditën e nesërme, dimri i egër po vjen

Dita e martë e kësaj jave të nëntorit shënoi reshje të lehta në disa zona të vendit. Ky muaj siç u parashikua nga meteorologët nisi dhe do të përfundojë me reshje shiu, e në ndonjë zonë edhe me borë.

Parashikmet për ditën e nesërme, sipas meteoalb thonë se do të ketë reshje shiu në disa zona të vendit, vranësira dhe rënie të temperaturave.

E MERKURE: Vijon ndikimi i vranësirave e reshjeve në Veri dhe Jug por vranësira e reshje të përkohshme në pjesën tjetër të vendit. Pasditja mbetet me vranësira e reshje të shpeshta në Veri dhe Jug ndërsa me vranësira kalimtare e reshje të izoluara paraqitet pjesa më e madhe e vendit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në të dy vlerat ekstremale ditore të cilat do të luhaten në 4 – 18°C.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 53 vjeçari i dehur merr policinë në telefon dhe bën kallëzim të rremë, oficerët i zbarkojnë në shtëpi dhe marrin masa
Grushte dhe gjakra në Gjykatën e Tiranës, përleshja e dhunshme përfshin policinë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.03994607925415
array(1) { ["section"]=> string(92) "behuni-gati-reshje-te-vrushllme-shiu-ne-disa-zona-diten-e-neserme-dimri-i-eger-po-vjen-99576" }