Belind Këlliçi, kryetari i ri i Forumit Rinor të Partisë Demokratike

Publikuar tek: politike, më 20:20 06-12-2015 Belind Këlliçi, kryetari i ri i Forumit Rinor të Partisë Demokratike

Pas përfundimit të procesit të numërimit të votave, Belind Këlliçi është shpallur fitues i garës dhe tashmë kryetari i ri i Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Këlliçi ka rezultuar 700 vota përpara kandidatëve Ervin Salianji dhe Oriela Nebiaj në garën që u karakterizua nga debate dhe akuza për kandidatët. Nga numërimi i 13 kutive të votimit në Tiranë, Belind Këlliçi ka rezultuar fituesi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha: 41 mijë dekodera kanë mbërritur në doganë, Edi Rama vjedh bashkë me Dixhitalb 1.7 mln dollarë
Greta Koçi feston dhe shpjegon domethënien e fitores së Belind Këlliçit »
Article Logic
Execution time: 0.004580020904541
array(1) { ["section"]=> string(73) "belind-kellici-kryetari-i-ri-i-forumit-rinor-te-partise-demokratike-27111" }