Bënte kërdinë nëpër banesa, arrestohet hajduti i shpallur në kërkim (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:22 10-08-2018 Bënte kërdinë nëpër banesa, arrestohet hajduti i shpallur në kërkim (EMRI) Foto ilustruese

Policia e Dibrës ka arrestuar të dyshuarin e tretë si autorë i disa vjedhjeve të ndodhura më parë.

Sipas policisë u bë kapja dhe  ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim Viktor Rudi, 24 vjeç,  banues në  Shupenzë, Bulqizë.


Ky shtetas dyshohet të jetë autor i disa vjedhjeve të ndodhura më parë në zonën e Maqellarës, ku në bashkepunim me shtetasit ( R.J dhe E.J, të arrestuar me datë 23.07.2018) kryenin vjedhje banesash. 

Ndaj tij  Gjykata e Shkallës së Parë Dibër me datë 25.07.2018, ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me Burg", për  veprën penale 'Vjedhje', kryer në bashkëpunim.

Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Rrethit Dibër për veprime të mëtejshme.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021359920501709
array(1) { ["section"]=> string(78) "bente-kerdine-neper-banesa-arrestohet-hajduti-i-shpallur-ne-kerkim-emri-130674" }