Berati

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:15 28-08-2015 Berati

Berati është qyteti i ‘’Një mbi një dritareve’’. Ai ndodhet në qendrën e jugut të Shqipërisë. Një nga trashëgimitë tona më të vyera, me lagjen ‘’Mangalem’’ tashmë trashëgimi botërore e UNESCO-s, Berati është një nga destinacionet që nuk duhet humbur. Së fundmi qyteti ka pësuar ndryshime të mëdha, me rregullimin e qendrës së tij dhe pastrimin nga ndërtimet që kishin zënë shtëpitë karakteristike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës/ Rruga Egnatia, Byshek
Llogaraja-ku bashkohet mali dhe deti »
Article Logic
Execution time: 0.024590015411377
array(1) { ["section"]=> string(12) "berati-19369" }