Bëri burg për vjedhje, ish-ministri shqiptar sërish në politikë, por këtë herë jo në Shqipëri (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:50 06-11-2017 Bëri burg për vjedhje, ish-ministri shqiptar sërish në politikë, por këtë herë jo në Shqipëri (FOTO)

Spiro Ksera, ish-ministri i Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta kreu një vit burg për vjedhje duke shpërdoruar detyrën në janar të 2016-ës.

Por pasi u lirua, jeta e tij politike nuk ishte si mëparë, ndërsa të gjithë jemi kuriozë se me çfarë po angazhohet aktualisht ish ministri.

Historiani Arben Llalla poston një foto të Kserës në Athinë. Sipas tij, ai po tenton të rihyjë sërish në politikë, por këtë herë jo në Shqipëri, por në Greqi.  

“Ku gjendet i dënuara për vjedhje të shtetit shqiptar ish-ministri Spiro Ksera? 
Pasi bëri disa vite burg si hajdut, Spiro Ksera po qëndron në Janinë nën shoqërinë e kryetarit të Prefekturës së Janinës Aleksandër Kahrimanis i cili është vlleh. Ksera po mundohet të riciklohet si politikan, por jo më në Shqipëri, por në Greqi. Fotoja është bërë më 31, tetor, 2017, Janinë”, shkruan historiani. 

aaaaaa.jpg

 

ministri.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11410403251648
array(1) { ["section"]=> string(102) "beri-burg-per-vjedhje-ish-ministri-shqiptar-serish-ne-politike-por-kete-here-jo-ne-shqiperi-foto-98522" }