Berisha: Edi Rama ktheu në detyrë vrasësin Prenga, e ka shndërruar Parlamentin në organizatë kriminale

Publikuar tek: politike, më 16:50 22-02-2016 Berisha: Edi Rama ktheu në detyrë vrasësin Prenga, e ka shndërruar Parlamentin në organizatë kriminale

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar ashpër në profilin e tij në Facebook pas ndryshimit të masës së sigurisë ndaj deputetit Armando Prenga, që i hapi atij rrugë t’i bashkohet sot jetës politike.

“Kreu i meduzës Edi Rama kthen në detyrë vrasësin Prenga!

Të dashur miq, sot vrasësi i Edi Ramës, Armando Prenga, njeriu që qëlloi me revole të fshehur një qytetar, Cali, tek dera e shtëpise së tij dhe tjetrin vellain e të parit brenda në komisariat policie, njeriu për te cilin mediat italiane kane transmetuar nje emision te veçante si delinkuent, hajdut ordiner dhe trafikant, u kthye sot ne detyre triumfator ne parlament. Kjo sepse Edi Rama me gjykatesit e tij vrases sa vet vrasesi Prenga, e liruan ate dhe mbajten ne burg viktimiat e tij.

Qytetare, te gjithe ne kembe qe me revolucionin demokratik te shpetojme veten nga kthetrat e zeza te krimit, te permbysim me te gjitha mjetet paqesore te mosbindjes civile Edi Ramen, qe ka shnderruar qeverine dhe parlamentin e tij ne organizate kriminale”, shkruan Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024692058563232
array(1) { ["section"]=> string(106) "berisha-edi-rama-ktheu-ne-detyre-vrasesin-prenga-e-ka-shnderruar-parlamentin-ne-organizate-kriminale-33242" }