Berisha i përkushtohet letërsisë, në vilën buzë detit lexon "Ali Pashën"

Publikuar tek: politike, më 13:12 04-10-2015 Berisha i përkushtohet letërsisë, në vilën buzë detit lexon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vendosur që edhe këtë fundjavë të qëndrojë larg debateve dhe replikave politike.

Ai ka zgjedhur oborrin e mahnitshëm të vilës në peizazhin e mrekullueshëm të pishave shumë pranë detit për t’iu përkushtuar letërsisë. Berisha informon se po lexon “Ali Pashë Tepelena dhe Fillesat e Nacionalizmit Shqiptar" të Prof. Dr. Fedhon Meksit, dhe në një analizë të thellë shprehet se Ali Pasha ishte njërin prej personaliteteve më të jashtëzakonshme të kombit shqiptar, politikan i madh, strateg i shquar, diplomati i sprovuar, shtetar vizionar, gjeneral trim etj.

Fundjavën e kaluar Berisha e kaloi po pranë Adriatikut ku edhe shëtiste buzë detit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Super-mami Klajda Gjosha, i bën të gjitha, kafe në “Bllok” dhe... (Fotot)
Mesazhi i Ramës për efektivin Gjeta: Dje i panjohur, sot emri yt i shkruar me gërma të arta »
Article Logic
Execution time: 0.030956029891968
array(1) { ["section"]=> string(75) "berisha-i-perkushtohet-letersise-ne-vilen-buze-detit-lexon-ali-pashen-22310" }