Berisha kërcënon Ramën: Do kallet, fizikisht apo politikisht. Përmbysja sa më shpejt me forcë, e vetmja rrugë

Publikuar tek: barometri, më 08:18 19-10-2018 Berisha kërcënon Ramën: Do kallet, fizikisht apo politikisht. Përmbysja sa më shpejt me forcë, e vetmja rrugë

Ish kryeministri Sali Berisha me një gjuhë të ashpër ka deklaruar se “Plani B” për largimin e Edi Ramës nga qeveria është përmbysja e tij sa më parë duke përdorur forcën.

 

Berisha tha në studion e “AbcNews” se Edi Rama do “digjet në kazan”. “Edi Ramën do ta kallin drejtësia dhe kanabisi, politikisht apo fizikisht, është tjetër gjë”, u shpreh Berisha teksa fliste për “kapjen” e drejtësisë nga Rama.

“Edi Rama do të digjet në këtë kazan, kanabisi dhe drejtësia do ta kallin Edi Ramën, politikisht apo fizikisht është gjë tjetër. Ç’farë bëri ai, shpërndau Europës se gjykata Kushtetuese ëshë funksionale. Ky i ka djegur të gjitha etapat dhe i ka shkelmuar të gjitha ligjet. Plani B është përmbysja me forcë e tij, nëqoftë se shqiptarët nuk e përmbysin. Përmbysja me forcë e tij sa më shpejt, rrugë tjetër nuk ka”, u shpreh Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039352893829346
array(1) { ["section"]=> string(112) "berisha-kercenon-ramen-do-kallet-fizikisht-apo-politikisht-permbysja-sa-me-shpejt-me-force-e-vetmja-rruge-138347" }