Berisha komenton protestën: Një uragan! Flet edhe për Ramën dhe dhunën

Publikuar tek: politike, më 14:24 10-12-2015 Berisha komenton protestën: Një uragan! Flet edhe për Ramën dhe dhunën Sali Berisha dhe Lulzim Basha në protestë

Sali Berisha komenton protestën e Partisë Demokratike, Edi Ramën dhe dhunën.

I pyetur sot, Berisha bën një koment të shkurtër e të përmbledhur, duke  e quajtur protestën ‘’një uragan madhështor’’.

Ai komenton kryeministrin Edi Rama dhe qëndrimin e tij për dhunën, në Forumin Shqiptar të Demokracisë:

“Një uruagan madhështor i revolucionit demokratik. Protestë madhështore gjigande por një gjë do të them: nën udhëheqjen e tmerrshme që na ka vendosur kjo qeveri, nuk do na ndalë kurrë pa përdorur protestat paqësore të mosbindjes civile.

Unë mbetem kundër dhunës. Por duhen fituar të drejtat e dhunuara. Jashtëzakonisht tronditëse, ndaj dhe mesazhi I qytetarëve ishte i qartë: Rama më i rrezikshmi për votën e lirë.

Nuk tregon dot një investim të huaj të qeverisë së saj, të gjitha janë të mëparshme.

Përsëri them: mosbindja civile do jetë Leva e Arkimedit dhe Z.Basha e shpalli botërisht këtë’’ 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama sekretarit të NATO-s: Ju përgëzojmë për Malin e Zi, ftoni sa më shpejt edhe Kosovën. Stoltenberg flet për pikturat e kryeministrit
Ministri shqiptar flet për gruan e dhunuar: Si robinjë, brenda mureve të mbyllura »
Article Logic
Execution time: 0.021435022354126
array(1) { ["section"]=> string(74) "berisha-komenton-protesten-nje-uragan-flet-edhe-per-ramen-dhe-dhunen-27434" }