Berisha mban ‘ison’ e zakonshme: Sezoni i protestave nisi me sukses

Publikuar tek: politike, më 15:28 26-01-2015 Berisha mban ‘ison’ e zakonshme: Sezoni i protestave nisi me sukses

Ish kryeministri Sali Berisha dhe figura më e rëndësishme në Partinë Demokratike pas kryetarit Lulzim Basha, ka vlerësuar protestën sipas tij të suksesshme të zhvilluar kundër çmimeve të larta.

Ish numri 1 i ekzekutivit e ka quajtur shtetin aktual,si një shtet policor që shumë shpejt do të zëvendësohet.

“Të dashur miq, sot qytetarët shqiptarë pa dallime partiake çelën me sukses të plotë sezonin e protestave mbarë popullore kundër rritjes së taksave të naftës dhe taksave të tjera, kundër rritjes të çmimit të energjisë, tarifave studentore, papunesisë, varferisë dhe për zëvendesimin e shtetit policor të klikës Rama-Meta me shtetin ligjor” tha Sali Berisha

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KQZ bën apel për vendoret: 183 njësi nuk kanë sjellë informacion
Misteri i vilave te Liqeni, Grabocka e Vejsiu “sulmohen” nga PD »
Article Logic
Execution time: 0.0044119358062744
array(1) { ["section"]=> string(69) "berisha-mban-ison-e-zakonshme-sezoni-i-protestave-nisi-me-sukses-1534" }