Berisha nga facebook-u: Mirënjohje qytetarëve, mbyllën parlamentin e krimit

Publikuar tek: politike, më 15:20 12-03-2015 Berisha nga facebook-u: Mirënjohje qytetarëve, mbyllën parlamentin e krimit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në facebook pas përfundimit të protestës së organizuar nga PD sot përpara kryeministrisë.

Ndonëse, nuk doli në podium për t’u folur qytetarëve të pranishëm në protestë, Berisha ka shprehur mirënjohjen më të thellë për ta, pasi siç deklaron ai protestuesit bën të mundur mbylljen parlamentit të krimit.

“Të dashur miq, 300 mijë qytetarë mbyllën parlamentin e krimit, çanë sheshet dhe rrugët e Tiranës! Kërkojnë dorëheqjen e kryetarit kriminel, Ilir Metës, që porosit vrasjen e deputetëve të parlamentit. Mirënjohje, mirënjohje, mirënjohje ju që sot me praninë tuaj përzutë Ilir Metën dhe mbyllët parlamentin e krimit!! Qytetarë, burra dhe gra, djem dhe vajza, përpara për të rrafshuar murin e krimit që po nxin jetën tonë, përpara për të hedhur qelbësirat e tij”, shkruan Berisha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD: Në protestë 300 mijë veta, policia të identifikojë personat nën armë thirrur nga Meta
Paloka: Toni u soll nga Gjermania nga një deputet i LSI »
Article Logic
Execution time: 0.024028062820435
array(1) { ["section"]=> string(78) "berisha-nga-facebook-u-mirenjohje-qytetareve-mbyllen-parlamentin-e-krimit-5706" }