Berisha nxjerr emrat: 'Kush është personi që ka kryer 4 vrasje në Shkodër dhe ushtari i tij'

Publikuar tek: barometri, më 07:59 03-09-2018 Berisha nxjerr emrat: 'Kush është personi që ka kryer 4 vrasje në Shkodër dhe ushtari i tij'

Ish kryeministri Sali Berisha, përmes një mesazhi të “qytetarit dixhital” hedh akuza të rënda ndaj qeverisë si të përfshirë në ngjarjet kriminale në Shkodër.

 

Në postimin e Berishës në Facebook thuhet se Safet Bajri është personi i implikuar në disa ngjarje të bujshme kriminale ndërsa një person me emrin Admir Dekovi është gjithashtu i implikuar.

Mesazhi i plotë i Berishës:

Shkodra ne terror nga banda e Edi Rames, Policia nen sundimin e saj! sb

“mirdita doktor Berisha,un qe po te shkruaj jam nje punonjes policie i drejtoris Shkoder. dua te informoj per situaten kritike qe ndodhet qyteti i Shkodres,kriminaliteti , vrasjet, zhdukjet e personave jan ber te perditshme ne Shkoder, Xhafa esht duke ber plazh dhe njerzit ne Shkoder masakrohen dhe zhduken, po i njejti person Safet Bajri i cili esht protagonist per zhdukjen dhe ekzekutimin te dajes dhe nipit, ne ket ngjarje esht i perfshir dhe personi ne kerkim per Vrasje Admir Dekovi ushtar i fisit Bajreve dhe Çapajve icili fshihet ne Dobraç ky vrases me pagese ka mbrojtjen te kushoririt i cili punon me detyre shef i sherbimit kontrollit brendshme DPQ Shkoder Arben Dekovit. Po ashtu para 1 javet ne qender te Shkodres tek Teatri Migjeni shtetasi Safet Bajri godet me qyten e pistoletes disa here nje profesor te nderuar te qytetit Shkoder shtetasin Agim Fermaca duke e demtuar fizikisht vetem per nje provim qe nuk e ka ndihmuar te dshuren e Safetit, kjo ngjarje ka ndodhur ne mes te dites dhe ne qender te qytetit , askush nuk gucon te flas pasi krimi ne Shkoder ben ligjin, forca e ligjit ka kaluar ne doren e kriminelave qe kan pushtuar Shkodren, vetem ket vit te dhenat tona deshmojne se Safet Bajri ka bere 4 vrasje,ne asnje ngjarje nuk esht shoqerur autori i ngjarjes Safet Bajri mbasi policia nuk guxon sepse ata jane te lidhur direkt me Kryeministrin Edi Rama. ju lutem doktor Berisha anonim se shteti nuk te mbron te len ne rrug te madhe Narkoqeveria, ku listen e policeve qe transferohen per denime politike dhe te pushtetit qe levizin ne vende te mira i ben shefi i laboratorit Arben Byqiri me ndihmen e Luan Harushesh...te uroj gjith te mirat doktor Berisha.”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032986879348755
array(1) { ["section"]=> string(96) "berisha-nxjerr-emrat-kush-eshte-personi-qe-ka-kryer-4-vrasje-ne-shkoder-dhe-ushtari-i-tij-132989" }