Berlusconi ishte pranë vdekjes, do i nënshtrohet operacionit

Publikuar tek: bota, më 20:23 09-06-2016 Berlusconi ishte pranë vdekjes, do i nënshtrohet operacionit

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, 79 vjeç, ishte pranë vdekjes për shkak të një krize zemre dhe do të kryejë një operacion të rëndë javën e ardhshme, njoftoi sot mjeku i tij personal, Alberto Zangrillo, në një konferencë për shtyp.

“Berlusconit do t’i bëhet një zëvendësim i një valvule të aortës, pasi kishte qenë të dielën viktimë e një krize zemre që mund ta kishte vrarë”, sipas mjekut.

Mjeku Zangrillo vlerësoi se “operacioni, që do të zhvillohet para mesit të javës së ardhshme është e vetmja mënyrë për të rikuperuar në keqfunksionimet e rënda kardiake nga të cilat vuan”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033141136169434
array(1) { ["section"]=> string(65) "berlusconi-ishte-prane-vdekjes-do-i-nenshtrohet-operacionit-43015" }