Berluskoni shet 48% të aksioneve të Milanit

Publikuar tek: bota, më 18:33 02-08-2015 Berluskoni shet 48% të aksioneve të Milanit

Ish-kryeministri italian Silvio Berluskoni ka firmosur një marrëveshje paraprake për t’i shitur 48% të aksioneve të klubit AC Milan biznesmenit tailandez Bee Taechaubol.

“Për transferimin e aksioneve dhe shumës prej 480 milionë euro është caktuar data përfundimtare më 30 shtator”, ka thënë një zëdhënës i Fininvest. Milani është pjesë e Fininvest, kompania e familjes Berluskoni e cila kontrollon edhe rrjetin Mediaset dhe Mondadori.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02386212348938
array(1) { ["section"]=> string(48) "berluskoni-shet-48-te-aksioneve-te-milanit-17554" }