Bernard Berisha mesazh Shaqirit dhe Xhakës: Nëse jeni shqiptarë, nuk keni nevojë për ftesë

Publikuar tek: sport, më 20:05 03-05-2016 Bernard Berisha mesazh Shaqirit dhe Xhakës: Nëse jeni shqiptarë, nuk keni nevojë për ftesë

Futbollisti shqiptar i skuadrës së Anzhit në Rusi, Bernard Berisha i ka dërguar një mesazh të qartë Xherdan Shqirit dhe Taulant Xhakës pas pranimit të Kosovës në UEFA.

Berisha që luan për përfaqësuesen e Kosovës, shkruan FFK nuk ka pse t’i dërgojë ftesë askujt, pasi kush e ndjen veten shqiptar, do luaj për ekipin e tij.

"Kosova nuk ka nevojë t’i dërgojë ftesë askujtë, kush është shqiptar vjen dhe luan pa ftesë”, shkruan Berisha në rrjetet sociale. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « De Biasi me sytë nga Italia: Shpresoj të mos digjem si kandidat
Goal.com publikon formacionin e Kosovës, pjesë edhe lojtarë të kombëtares shqiptare »
Article Logic
Execution time: 0.01518988609314
array(1) { ["section"]=> string(94) "bernard-berisha-mesazh-shaqirit-dhe-xhakes-nese-jeni-shqiptare-nuk-keni-nevoje-per-ftese-39396" }