Beyonce paditet me 20 milionë euro, ja për çfarë akuzohet këngëtarja

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 12:15 09-02-2017 Beyonce paditet me 20 milionë euro, ja për çfarë akuzohet këngëtarja

Diva e muzikës botërore, Beyonce është paditur me 20 milionë dollarë pasi ka përdorur zërin e një reperi të vdekur nga Neë Orleans në këngën e saj Formation.

Sipas TMZ, kompania që menaxhonte reperin Anthony Barre, i cili përdorte emrin skenik Messy Mya, ka dorëzuar padinë kundër këngëtares, duke e akuzuar për përdorimin e zërit të tij në këngë pa leje.

Barre ishte i famshëm në Youtube dhe u qëllua për vdekje në vitin 2010-të.

Pjesa e këngës së Beyonce “Oh, yes I like that”, është marrë nga kënga e vitit 2010-të të Barre “A 27-Piece Huh”, pjesë e cila dëgjohet për rreth 1 minutë në këngën e Beyonce.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030660152435303
array(1) { ["section"]=> string(73) "beyonce-paditet-me-20-milione-euro-ja-per-cfare-akuzohet-kengetarja-68195" }