Bie nga ballkoni dhe vdes gjatë xhirimit të filmit të Tom Hanks

Publikuar tek: bota, më 15:19 12-10-2018 Bie nga ballkoni dhe vdes gjatë xhirimit të filmit të Tom Hanks

Një pjesëtar i stafit të xhirimit të filmit “You Are My Friend” ka humbur jetën tragjikisht pasi ka rënë nga ballkoni i një ndërtese dy katëshe.

James Emswiller, 61-vjeç, ndërroi jetë teksa po punonte për xhirrimin e filmit me aktor kryesor Tom Hanks në rolin e Mister Rogers.

Sipas autoriteteve në SHBA, ai ra duke goditur kokën në një gurë dhe ndërroi jetë në spital.

fgergh3ethje54h.jpg

James Emswiller, 61-vjeç duke mbajtur çmimin Emmy

Emswiller ishte specialist i audios dhe fitues i një çmimi Emmy në vitin 2015. Ai qenë pjesë e stafit në xhirimet e filmave të famshëm hollivudian.

sefwergh3eh4gh.jpg

Tom Hanks në rolin e Mr.Rogers

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shembet qendra tregtare, vdesin 9 persona, plagosen 15 të tjerë
Erdogan ‘ha’ presionet, Turqia liron pastorin amerikan »
Article Logic
Execution time: 0.038333892822266
array(1) { ["section"]=> string(70) "bie-nga-ballkoni-dhe-vdes-gjate-xhirimit-te-filmit-te-tom-hanks-137577" }