Bilanc tragjik në Haiti, shkon në 478 numri i viktimave: Frikë për përhapjen e kolerës

Publikuar tek: bota, më 14:17 07-10-2016 Bilanc tragjik në Haiti, shkon në 478 numri i viktimave: Frikë për përhapjen e kolerës

Shkon në 478 numri i viktimave si pasojë e stuhisë së fuqishme në Haiti.

Ndërkohë është alarmuar vendi nga frika për përhapjen e kolerës.

'BBC' shkruan se  uragani Matthew po leviz drejt Floridas dhe vetëm në qytetin Roche-a-Beteau, janë vrarë mbi 50-të njerëz ndërkohë që në qytetin Jeremie 80% të ndërtesave janë shkatërruar.

Po ashtu në provincën Sud mbi 30.000 shtëpi janë shkatërruar.

Ndërkohë presidenti Obama ka shpallur gjendjen e emergjencës ne Florida dhe Karolinën e Veriut.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02998685836792
array(1) { ["section"]=> string(90) "bilanc-tragjik-ne-haiti-shkon-ne-478-numri-i-viktimave-frike-per-perhapjen-e-koleres-55363" }