Biznesmeni kallëzon penalisht kryetarin e bashkisë, zbardhet akuza e ngritur (DOKUMENTI)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:36 16-02-2018 Biznesmeni kallëzon penalisht kryetarin e bashkisë, zbardhet akuza e ngritur (DOKUMENTI)

Kryetari i bashkisë së Fierit është kallëzuar penalisht nga një biznesmen, pronar i një restornati në qendër të qytetit.

Arben Myzeqari ka bërë kallëzim në prokurorinë e Fierit dhe në atë të Përgjithshme, pasi e akuzon se i është shembur biznesi (një restorant) pa të drejtë në kuadër të projektit për rivitalizimin e qendrës urbane të Fierit, ku u shembën 40 ndërtesa përgjatë lumit Gjanica.

Sipas denoncimit të tij, objekti në fjalë është ndërtuar në një truall me dokumente dhe se nuk ka marrë asnjë përgjigje për dëmshpërblimin e kërkuar pas shembjes së godinës.

1518773232195.jpg

1518773161394.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Therëse deri në palcë, drama e tre vogëlushëve nga Tepelena: Nëna vari veten, braktisen edhe nga babai... (HISTORIA)
Iku dimri me Shën Valentinin, mësoni si do ndryshojnë temperaturat në ditët në vazhdim »
Article Logic
Execution time: 0.016144037246704
array(1) { ["section"]=> string(92) "biznesmeni-kallezon-penalisht-kryetarin-e-bashkise-zbardhet-akuza-e-ngritur-dokumenti-110450" }