Biznesmeni vlonjat bën gjestin e mrekullueshëm për familjen që humbi djalin në aksidentin fatal (FOTOT)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:13 26-05-2017 Biznesmeni vlonjat bën gjestin e mrekullueshëm për familjen që humbi djalin në aksidentin fatal (FOTOT)

Biznesmeni Vasil Bedinaj, ka bërë një gjest të mrekullueshëm për një familje në nevojë e cila muaj më parë humbi djalin e saj në një aksident me motor.

Biznesmeni vlonjat i ka premtuar familjes Mataj një shtëpi të re dhe nuk ka vonuar as një muaj për t’ia realizuar.

KOMENTI I VASIL BEDINAJT:

"Dy muaj me pare,familja Mataj ne fshatin Fitore humbi ne nje aksident me motorr driten e syve,Teodorin.Ne viziten e ngushellimit qe pata ne banesen e tyre,ajo qe pash shkonte pertej dhimbjes se mortit...Pjestaret e familjes jetonin mes skamjes dhe varferise se tejkashme ne nje ambient qe me shume ngjante me nje kasolle se sa nje shtepi...Sebashku me mbeshtetjen dhe te disa shokeve,vendosem te rindertonim nga e para totalisht banesen duke I premtuar familjes Mataj se ne krye te nje muaj do te hynin ne nje banese te re...Sot,kur ende nuk eshte mbushur nje muaj,ne e mbajtem premtimin...Familja Mataj eshte me nje banese te re bashkekohore dhe cilesore ku cdo punim eshte kryer me kujdesin me te madh...Dhimbjen per humbjen e Teodorit nuk e heqim dot por te pakten arritem ti jepnim familjes se tij nje nevoje jetike,nje shtepi.Ta gezoni shtepine e re dhe kujtimi i Teodorit qofte I paharruar!"

vas1.jpg

vas2.jpg

vas3.jpg

vas4.jpg

vas5.jpg

vas6.jpg

vas7.jpg

vas8.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012392044067383
array(1) { ["section"]=> string(107) "biznesmeni-vlonjat-ben-gjestin-e-mrekullueshem-per-familjen-qe-humbi-djalin-ne-aksidentin-fatal-fotot-80033" }