Blatter dhe Platini përjashtohen nga Komisioni i Etikës, po heton për korrupsion

Publikuar tek: sport, më 11:59 08-10-2015 Blatter dhe Platini përjashtohen nga Komisioni i Etikës, po heton për korrupsion

FIFA ka pezulluar presidentin e saj Sepp Blatter, skretarin e Përgjithshëm Jerome Valcke dhe zv/presidentin Michel Platini, njëkohësisht president i UEFA-s, për një periudhë 90 ditore.

Vendimi është marrë nga Komisioni i Etikës së FIFA për shkak të hetimeve që kanë nisur ndaj këtyre tre personaliteteve për korrupsion.

Gjithashtu, FIFA ka përjashtuar për 6 vite ish-zv/presidentin Chung Mong-joon për korrupsion. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lajm i keq për Kombëtaren shqiptare, dëmtohet mbrojtësi, nuk luan kundër Serbisë
Aksident në Formula 1 në Rusi, por piloti Carlos Sainz është mirë me shëndet »
Article Logic
Execution time: 0.028189897537231
array(1) { ["section"]=> string(85) "blatter-dhe-platini-perjashtohen-nga-komisioni-i-etikes-po-heton-per-korrupsion-22614" }