Blendi Fevziu shkon te studentët protestues, kërkon të dijë ç’po ndodh (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:57 06-12-2018 Blendi Fevziu shkon te studentët protestues, kërkon të dijë ç’po ndodh (VIDEO)

Gazetari i njohur Blendi fevziu ka shkuar sot te studentët protestues.

Nisur nga pjesëmarrja masive në protestë dhe jehona mediatike, Blendi është kuriozuar të dijë ç’po ndodh.

Kështu, gazetari ka shkuar para ministrisë së Arsimit dhe është njohur me kërkesat e studentëve të cilët ndërkaq, i kanë rrëfyer se “ishin shumë më shumë” dhe se “në momentin që negociojnë prishet çdo gjë”.  Kujtojmë se qeveria shfuqëzoi sot pikën 4, duke hequr pagesat për provimet e prapambetura të studentëve.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vodhi 8 banesa, arrestohet hajduti në Sarandë
‘Bravooo studenta’, Jozefina Topalli: Protestojnë  kundra qeverisë dhe oligarkëve; kundra tradhëtise së opozitës »
Article Logic
Execution time: 0.018546104431152
array(1) { ["section"]=> string(82) "blendi-fevziu-shkon-te-studentet-protestues-kerkon-te-dije-c-po-ndodh-video-144160" }