Blendi Klosi i mrekulluar nga Anri Sala, shqiptari i talentuar në New York

Publikuar tek: kulture-art, më 10:58 25-03-2016 Blendi Klosi i mrekulluar nga Anri Sala, shqiptari i talentuar në New York

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, gjatë vizitës së tij në New York ka shkuar të vizitojë edhe ekspozitën e shqiptarit të talentuar Anri Sala. Ministri ka mbetur i mrekulluar nga çfarë ka parë dhe fton të gjithë shqiptarët të njihen me veprat e tij.

“Në kuadër të vizitës zyrtare në Nju Jork, pata kënaqësinë të vizitoj edhe ekspozitën Anri Salës, përzgjedhur nga Muzeu i Nju Jorkut për të hapur sezonin e ekspozitave për vitin 2016. Ky shqiptar i talentuar dhe sprovuar në artin e tij, na bën krenarë me cdo prezantim të krijimeve të tij jashtë kufijve të Shqipërisë. Ftoj të gjithë shqiptarët që jetojnë dhe punojnë këtu të vizitojnë dhe të mrekullohen nga arti I Anri Salës,në Museum në Nju Jork, në ekspozitën që do të qëndrojë e hapur deri në datën 10 prrill.

“ Answer Me” – ekspozita e Anri Salës që vjen përmes instalimeve dhe videove të vendosura në tre katet e muzeut, është përgjigjia më e mirë për suksesin që vjen nga talenti dhe puna”, shprehet Klosi duke uruar Anrin dhe çdo shqiptar që na bën krenarë.

anri1.jpg

anri2.jpg

anri3.jpg

anri4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy divat shqiptare, Mula dhe Kërliu koncert madhështor në New York
Sot duhet të përkujtonim Pjetër Gacin, por pakkush kujtohet për kompozitorin e himnit “Për ty atdhe” »
Article Logic
Execution time: 0.018332958221436
array(1) { ["section"]=> string(79) "blendi-klosi-i-mrekulluar-nga-anri-sala-shqiptari-i-talentuar-ne-new-york-35975" }