Bletët të "shfarosura" nga kanabisi, reagon ashpër Blushi: KRYEMINISTRI QË VRET BLETËT

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:26 17-04-2017 Bletët të

Ditën e sotme, kryetari i LIBRA-s Ben Blushi ka reaguar me anë të një postimi në facebook në lidhje me kanabisin në vend dhe dëmin e shkaktuar tek bletët.

 Nëpërmjet këtij postimi ai ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, ku thotë se për shkak të “dehjes” nga kanabisi, nga 360 mijë koshere bletësh që kishim vjet këtë vit kemi 140 mijë më pak.

“Edi Rama do mbahet mend per shumë dëme që i ka bërë këtij vendi por një prej tyre është zhdukja e bletëve. Nga mbiprodhimi dhe kultivimi masiv i kanabisit mësohet se afro 40 për qind e koshereve të vendit nuk i kanë rezistuar dot dehjes nga kullotat e hashashit dhe janë shfarosur. Nga 360 mijë koshere bletësh që kishim vjet këte vit kemi 140 mijë më pak. Dëmi i llogaritur për bletërritësit shkon deri ne 60 milion euro. A duhen më shumë arsye për ta hequr një Kryeministër që vret bletët?”, shkruan Blushi.

wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073258876800537
array(1) { ["section"]=> string(88) "bletet-te-shfarosura-nga-kanabisi-reagon-ashper-blushi-kryeministri-qe-vret-bletet-75429" }