Bllokohen rrugët në Korçës, studentët protestojnë (PAMJET LIVE)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:39 06-12-2018 Bllokohen rrugët në Korçës, studentët protestojnë (PAMJET LIVE)

Edhe në Korçë studentët janë ngritur në protestë kundër tarifave të larta. Ata kanë bllokuar rrugët kryesore të qytetit duke paralizuar lëvizjen.

 

Protesta po zhvillohen gjithashtu në Durrës, Elbasan, Tiranë.

Deri tani studentët skanë pranuar të ulen me ministren e Arsimit Lindita Nikolla dhe thonë se kërkesat e tyre janë të panegociueshme.

Ndiqni këtu pamjet live, para ministrisë së Arsimit:

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Studentët mblidhen masivisht para ministrisë së Arsimit (Ndiqni protestën LIVE)
Studentët e Bujqësorit bllokojnë autostradën Tiranë-Durrës, marshojnë drejt ministrisë së Arsimit »
Article Logic
Execution time: 0.0044319629669189
array(1) { ["section"]=> string(67) "bllokohen-rruget-ne-korces-studentet-protestojne-pamjet-live-144121" }