Blushi: Na tall gjithë Europa, thonë mos bëni zgjedhje “alla-shqiptarçe”

Publikuar tek: politike, më 13:10 11-04-2016 Blushi: Na tall gjithë Europa, thonë mos bëni zgjedhje “alla-shqiptarçe”

Deputeti Ben Blushi ka kërkuar dorëzimin e të gjitha materialeve zgjedhote të referendumit në Partinë Socialiste për të verifikuar rezultatin. Sipas Blushit, ende nuk ka një rezultat të saktë, ndërsa u shpreh se zgjedhjet ishin qesharake dhe për shkak të tyre jemi bërë objekt tallje në Europë.

“Të dorëzohen materialet zgjedhore kuti për kuti. Kam kërkuar të ketë dorëzim të materialeve zgjedhore.

Sa qesharake ishte e gjitha kjo mjafton t’ju kujtoj batutën që bëri një ish-ministre Kulture në Francë. Ajo mbron Francois Hollande i tha mos i bëni zgjedhjet siç i bën Partia Socialiste Shqiptare. Zgjedhje alla-shqiptarçe”, u shpreh Blushi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Braçe ‘’i tregon vendin’’ Hafizit pasi merr në mbrojtje Pëllumbin: Turp e faqja e zezë ç'gjuhë kanë e çfarë thonë!!
Basha përfundon takimin me aleatët: 3 gjërat për të cilat ramë dakort »
Article Logic
Execution time: 0.028611898422241
array(1) { ["section"]=> string(74) "blushi-na-tall-gjithe-europa-thone-mos-beni-zgjedhje-alla-shqiptarce-37385" }