Bodyguardët që ruajtën kancelaren Merkel teksa hynte në Kryeministri me Ramën

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:59 09-07-2015 Bodyguardët që ruajtën kancelaren Merkel teksa hynte në Kryeministri me Ramën Bodyguardët që ruajtën kancelaren gjermane teksa po hynte në Kryeministri

Ishin rreth 18 bodyguardë vënë në dispozicion posaçërisht për ruajtjen dhe kujdesin ndaj kancelares gjermane Angela Merkel që vizitoi dje Tiranën.

Krahas gardës dhe makinave të delegacionit zyrtar ajo që ra në sy teksa Merkel po zbriste nga makina për të hyrë në zyrën kryeministrore të Ramës, ishin rojet personale të “zonjës së hekurt”.

Rreth 18 bodyguardë u angazhuan që kancelarja mos shqetësohej nga askush dhe të largohej mirë e bukur nga Shqipëria, pa as më të vogëlin incident, edhe pse paraprakisht nga klima e krijuar këtu, nuk dukej se do ndodhte ndonjë gjë e kësaj natyre. Përkundrazi, shqiptarët me zor e prisnin ardhjen e kancelares dhe dhjetra e qindra u rreshtuan në bulevard si dhe përpara godinës kryeministrore për t’i uruar mirsëardhjen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037430047988892
array(1) { ["section"]=> string(83) "bodyguardet-qe-ruajten-kancelaren-merkel-teksa-hynte-ne-kryeministri-me-ramen-15698" }