Bomba e diplomates: Ka ardhur koha që Berisha të rikthehet në ballë të PD! Bacë ktheu e na prij

Publikuar tek: barometri, më 13:06 22-03-2018 Bomba e diplomates: Ka ardhur koha që Berisha të rikthehet në ballë të PD! Bacë ktheu e na prij Sali Berisha e Lulzim Basha

Diplomatja Edith Harxhi, ish-zv,ministre e Jashtme, së fundmi një nga zërat më kritikë të kryedemokratit Lulzim Basha thotë se ka ardhur koha që ish-kryeministri Sali Berisha të rikthehet në ballë të së djathtës si i vetmi që mund ta koordinojë këtë parti.

Harxhi madje e krahason Berishën me gjeneralin francez Charles de Gaulle. “Bacë, kthehu e na prij”, shkruan Harxhi drejtuar Berishës.

REAGIMI I PLOTË:

Sot eshte 22 marsi dite e shenuar e demokracise tone por fatkeqesisht sot PD eshte me rende se kurre ne nje kohe qe duhej te ngjallte shprese perkundrejt dhunes politike ekonomike dhe shoqerore te qeverise aktuale. PD duhet te ringrihet dhe te ndale krimin dhe korrupsionin

Ndoshta ka ardhur koha qe Z. Berisha te rikthehet ne balle si e vetmja figure qe mund te mbledhe, bashkoje, koordinoje te djathten kunder te keqes se madhe. De Gauli shqiptar duhet te kthehet. Bace kthehu e na prije

Edith Harxhi

edit-harxhi_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021914005279541
array(1) { ["section"]=> string(100) "bomba-e-diplomates-ka-ardhur-koha-qe-berisha-te-rikthehet-ne-balle-te-pd-bace-ktheu-e-na-prij-114124" }