“Bomba” e merkatos, Barcelona ofron 150 milion euro për Dembele

Publikuar tek: sport, më 20:08 24-08-2017 “Bomba” e merkatos, Barcelona ofron 150 milion euro për Dembele

Transferimi i Osumane Dembele te Barcelona është çështje orësh sipas shtypit francez.

Ditën e sotme është mbajtur një takim midis dy klubeve në Monaco dhe është arritur marrëveshja.

Bëhet fjalë për një shifër të frikshme 120 mln euro + 30 mln euro bonuse për sulmuesin e përfaqësueses francez.

Pas dështimit të transferimit të Coutinho-s, Dembele është objektivi kryesor i Barcelonës për të zëvendësuar brazilianin Neymar i cili u largua nga “Camp Nou” për 222 mln euro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hidhet shorti i Champions League, përballje titanësh Juve-Barça, Bayern-PSG
HISTORIKE / Skënderbeu në Europë, korçarët hakmerren ndaj Dinamos së Zagrebit »
Article Logic
Execution time: 0.018237113952637
array(1) { ["section"]=> string(66) "bomba-e-merkatos-barcelona-ofron-150-milion-euro-per-dembele-90096" }