Bora arrin në 2 metra, banorët në Dibër APEL për ndihmë: Jemi të BLLOKUAR

Publikuar tek: aktualitet, më 08:32 12-01-2019 Bora arrin në 2 metra, banorët në Dibër APEL për ndihmë: Jemi të BLLOKUAR

Banorët e fshatit Tërnovë në Bulqizë prej dhjetë ditësh janë bllokuar nga bora.

Rreth 115 familje bëjnë apel për ndihmë pasi bora në zonat e thella të qarkut të Dibrës arrin deri në 2 metra ndërsa termometri shënon 12 gradë nën zero.

Prej disa ditësh vendi ynë është 'pushtuar' nga temperatura të ulëta dhe reshje të dendura bore.

Bora intensive ka sjellë mjaft probleme në qarkullim si dhe ka lënë të bllokuar shumë familje nëpër zona të thella.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Raporti/ Si po ndryshon tregu i kokainës në Europë, roli i korrierëve shqiptarë dhe call centerave në Ballkan
Çfarë po ndodh me turizmin në Shqipëri, po ikin nordikët e polakët dhe vijnë… »
Article Logic
Execution time: 0.021162033081055
array(1) { ["section"]=> string(78) "bora-arrin-ne-2-metra-banoret-ne-diber-apel-per-ndihme-jemi-te-bllokuar-148463" }