Të paktën 10 persona kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që përfshiu një hotel luksoz.
Një tragjedi është shënuar mbrëmë vonë në Argjentinë, si pasojë e një aksidenti të rëndë.
Rrjetet sociale janë ‘tërbuar’ pas publikimit të fotos së kryeministrt kanadez, Justin Trudeau.
Aktorja e filmit të famshëm horror ‘The Ring’, Daveigh Chase është arrestuar nga policia, pasi akuzohet se ka lënë jashtë…
“Ne do të kërkojmë një buxhet gjigant për ushtrinë tonë të dashur. Dhe ne do të përmirësojmë ndjeshëm të gjithë ushtrinë…
51 persona kanë mbetur të vdekur nga shpërthimi i një automjeti në fshatin e kontrolluar prej rebelëve pranë al-Bab në…
Ditën e sotme në të gjithë mediat botërore bëri bujë një deklaratë e Papa Françeskut për ata katolikë që nuk…
Në një intervistë në Verissimo të Canale 5, këngëtari italian Al Bano, për herë të parë në televizion pas eliminimit…
A i ka favorizuar bashkëpunëtorët e ngushtë kur ka qenë President i Parlamentit të BE kandidati për kancelar i socialdemokratëve…
Një prej telefonëve më ikonik të viteve 2000, Nokia 3310 pritet të rikthehet sërish në treg muajt në vijim.
Agjenti nervor VX, një kimikat që Kombet e Bashkuara e klasifikojnë si armë e shkatërrimit në masë, është përdorur për…
‘The Independet’ ka dhënë alarmin dhe paralajmëron qytetarët se nëse dëgjojnë t'i pyesin në telefon: A më dëgjon?, të mbyllin…
“Duke filluar nga sot dhe për dy javë në vazhdim, tërmete të forta dhe cunami do të godasin planetin duke…
Pas helmimit në aeroportin e Kuala Lumpur nga dy gra të vëllait të diktatorit Kim Jong Un, Kim Jong Nam…
 Një avion është përplasur në pistë në Aeroportin Schipol të Amsterdamit dhe pasagjerët e linjës Flybe nga Edinburgh janë evakuar…
Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës ndaj studentëve të Parisit, të cilët kishin bllokuar 16 shkolla të mesme gjatë një…
Page 1 of 353

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al