Braçe detyrohet të tregojë etiketat me çmimet e rrobave të tij: Nëse Qimi dhe Rudina Xhunga i kanë më të lira...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:36 07-02-2017 Braçe detyrohet të tregojë etiketat me çmimet e rrobave të tij: Nëse Qimi dhe Rudina Xhunga i kanë më të lira...

Përplasje e fortë e deputetit Erjon Braçe me gazetarët pas veshjes së bujshme në ceremoninë e homazheve për shkrimtarin Dritëro Agolli.

Braçe është detyruar të tregojë edhe etiketat me çmimet e rrobave ndërsa duket se i përgjigjet kësisoj gazetarit Çim Peka të cilin e quan “Qimi” dhe gazetares Rudina Xhunga.

“Tani nëse Qimi, Qimja dhe Rudina Xhunga,
kanë në garderobë pallto e pantallona me të lira se këto,
atëherë kanë të drejtë që çke me të”, shkruan Braçe.

MË POSHTË REAGIMI I PLOTË I DEPUTETIT:

GAZETARIA E “PISANJOSEVE” DHE UNE!!

Qimit dhe Qimes,
Ju dhembi shume e enjtja!
Vecanerisht e verteta mbi “lidhjet kriminale te Erion Braces”, sherbyer si shpifje nga Berisha dhe, lepire nga keta me te gjithe gjuhen, gjere e gjate, madje deri ne lakimet me te pista!
E verteta me foto e se enjtes su mjaftoi!
Edhe pse sfidova Berishen, keta natyrisht, per te treguar qofte edhe nje prove sado periferike kunder meje;
Jo vetem qe se bene, jo vetem qe pas kesaj nuk kerkuan ndjese, por u rikthyen te shpifin serish.
Qimi dhe Qimja,
Kane zbuluar veshjet e mia “firmato” e “te shtrenjta”!
Ja ku i keni!
Palltoja e famshme, kushton vec 21.990 leke;
po eshte e Zara-s por kaq kushton; ose 159.90 eu sa e bleva une.
Pas 10 vitesh me nje pallto, vjet ne dimer vendosa te blej kete pallto.
Pantallonat e famshme jane po te Zara, kushtojne 39.95 euro;
per transparence, kam blere dy pale.
Tani nese Qimi, Qimja dhe Rudina Xhunga,
kane ne garderobe pallto e pantallona me te lira se keto,
atehere kane te drejte qe cke me te.
Por, te kene parasysh dy gjera;
E para, une kam patur per vite te tera rroge me te madhe se ta;
bej fjale gjithnje per rrogen qe u kam pare keto dy jave ne Tatime.
E dyta, sa kushtojne pantallonat e mia,
ju kushton lyerja e flokut dhe larja me ate rast.
E di qe kjo eshte nje ceshtje aq banale sa ska,
por thashe tu pergjigjem, per te treguar se sa genjejne,
sa shume shpifin, duke lepire njeri tjetrin.
Kjo eshte “gazetaria” e pisanjoseve!!
vo: e para, per shijet e mia as qe i marr leje kujt, as qe i jap llogari kujt; e dyta, ata/ato nga udheheqesit e medias apo “borgjezia e medias”, qe urrejne ujin, smund te gjykojne veshjen e kerkujt,
as te miat.

brace.png

pallto.jpg

pantallona.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025443077087402
array(1) { ["section"]=> string(114) "brace-detyrohet-te-tregoje-etiketat-me-cmimet-e-rrobave-te-tij-nese-qimi-dhe-rudina-xhunga-i-kane-me-te-lira-67954" }