Braçe pranon gjendjen dhe publikon videon: Situatë e paimagjinueshme reshjesh e shkarkimesh në Myzeqe

Publikuar tek: politike, më 10:48 11-10-2015

Deputeti Erjon Braçe është i pari nga socialistët në qeverisje i cili jep një sinjal se së paku është në dijeni të situatës së rënduar edhe në qarkun e Fierit. Për Braçen, kjo është një situatë e paimagjinueshme dhe bën një bilanc të tokave të papërmbytura.

"Situatë e paimagjinueshme reshjesh e shkarkimesh elektrike në Myzeqe!! Por pavaresisht të gjithave; Nuk ka përmbytje të tokave në Divjakë, Grabian, Tërbuf, në shumicën e Remasit dhe Gradishtës. Prej reshjeve pa fund që vazhdojne dhe "tradhëtisë" së energjisë gjatë natës, kanalet jane kthyer si lumenj!! Ky që shihni është emisari që del nga Hidrovoti i Bishtcukasit në Tërbuf; s’ka qenë kurrë kështu. Megjithatë mban dhe tërheq ujrat e fushës! Ndërkohë, sapo hyri në punë hidrovori i Karavastasë!!”, bën me dije deputeti ndërsa publikon edhe videon që shikoni.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Braçe në krah të Ramës dhe kundër Blushit: Do ishte akuzuar ai po të kishte incidente
“Shmangni viktima të tjera”, Basha thirrje qeverisë pasi një burrë humbi jetën nga përmbytjet në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.033301115036011
array(1) { ["section"]=> string(106) "brace-pranon-gjendjen-dhe-publikon-videon-situate-e-paimagjinueshme-reshjesh-e-shkarkimesh-ne-myzeqe-22860" }