‘Bravooo studenta’, Jozefina Topalli: Protestojnë  kundra qeverisë dhe oligarkëve; kundra tradhëtise së opozitës

Publikuar tek: aktualitet, më 16:15 06-12-2018 ‘Bravooo studenta’, Jozefina Topalli: Protestojnë  kundra qeverisë dhe oligarkëve; kundra tradhëtise së opozitës Nga protesta

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli e ka ndjekur me interes protestën e studentëve dhe ka shprehur publikisht mbështetjen e saj ndaj tyre.

Ndërkaq, Topalli nuk ka lënë pa “shënjestruar” as opozitën e Lulzim Bashës duke thënë se studentët protestuan kundër qeverisë e oligarkëve si dhe kundër tradhtisë së opozitës.

“Bravoo studenta”, shkruan ish deputetja e PD.

REAGIMI I PLOTË I TOPALLIT:

Studentet- kujdestaret e kombit.

Sot studentet po i japin nje drite shprese Vendit te tyre.

Ata sot po protestojne kundra tarifave, por ne thelb Protesta e tyre eshte kundra varferise se shumefishuar, kundra pamundesise per te jetuar nje jete sic e enderron cdo i ri; ata sot protestojne kundra papunesise te prinderve te tyre, kundra pensioneve qesharake te gjysherve te tyre; protestojne kundra padrejtesise, kundra brutatlitetit; kundra korrupsionit qe ka kap cdo qelize te ketij shteti; ata protestojne kundra krimit e pasigurise; protestojne ne fakt kundra qeverise dhe oligarkeve; kundra tradhetise se opozites dhe lidershipit te saj te korruptuar, si dhe kundra gjithe atyre qe pasurohen me karrigen politike qofshin ne pushtet apo opozite.

Ata sot protestojne kundra nje sistemi te kalbur qe nuk ka asgje te perbashket me ate qe studentet e 8 Dhjetorit kerkuan 3 dekada me pare.

Ata sot po i japin shprese famijeve te tyre , shtepise se tyre, vendit te tyre te dashur.

Ata po thojne : duam te jetojme ketu.. nuk duam te ikim si miliona shqiptare te tjere , vellezer e motra te tyre qe iken nga deshperimi.

Bravooo studenta!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Blendi Fevziu shkon te studentët protestues, kërkon të dijë ç’po ndodh (VIDEO)
Marka ndërkombëtare e hotelerisë Hyatt tashmë edhe në Shqipëri, Kastrati nënshkruan marrëveshjen »
Article Logic
Execution time: 0.025621891021729
array(1) { ["section"]=> string(113) "bravooo-studenta-jozefina-topalli-protestojne-kundra-qeverise-dhe-oligarkeve-kundra-tradhetise-se-opozites-144162" }