Brenda klubeve të Spanjës, si mashtrohen të rinjtë dhe kthehen në skllevër të seksit dhe drogës (DETAJET SHOKUESE)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 10:12 12-07-2018 Brenda klubeve të Spanjës, si mashtrohen të rinjtë dhe kthehen në skllevër të seksit dhe drogës (DETAJET SHOKUESE)

Në çdo sezon turistik të verës mijëra të rinj britanikë shkojnë në Magaluf, ishull spanjoll, për të provuar atë që quhet përvoja "e fundit" e verës, si një shans për të punuar në destinacionin më të çmendur të pushimeve në Evropë.

Janë reklamat online, të cilat rekrutojnë të rinjtë, ku deklarojnë paga marramëndëse për punonjësit me 100 euro në ditë, por në të vërtetë nuk ndodh kështu.

Edhe pse u duket vendi i duhur, të rinjtë shohin aty ferrin me sy. Kush shkon aty përfundon si "trofi seksi", në vendin turistik ku droga dhe pijet alkoolike janë sheshit.

Përpara se ta njohin këtë vend shumë të rinj naivë dorëzojnë pasaportat e tyre dhe shndërrohen në skllevër modernë, pa pasur mundësi të ikin.

Problemi është bërë vërtet shqetësues sa qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka lëshuar paralajmërime të ashpra për britanikët e rinj se ata mund të përballen me burg nëse punojnë si striptistë në këto bare.

Prestigjozja britanike “The Sun”  ka kontaktuar me shumë prej atyre që punojnë në vendin turistik dhe ata tregojnë dëshmitë e frikshme se si mashtrohen:

“Punëtorët përfundojnë në burg pasi kanë marrë drogë.

Pasaportat konfiskohen nga pronarët.

Vajzat e reja janë nën presion për të fjetur me bosët.

Punëdhënësit "inkurajojnë" abuzimin e drogës në punë.

Punëtorët ndajnë shtratin me dhjetëra të tjerë”, janë këto disa nga detajet që rrëfejnë të rinjtë.

Dëshmitë e frikshme të tyre flasin për mashtrime nga kompanitë e rekrutimit, dhe disa nga to kishin deklaruar se paga është 100 euro dita dhe e kanë gjetur veten duke punuar për 4 euro në orë.

Përshtati: Newsbomb.al.

kh-muzzed-face.jpg

AD-PIC-Muzz1.jpg

NINTCHDBPICT000403485280-e1531146685754.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Xhensila sjell në jetë vajzën së shpejti, Besi bën pazaret e fundit (FOTO)
Lind vajza e Xhensilës dhe Besit, ja EMRI i veçantë që i kanë vendosur »
Article Logic
Execution time: 0.02292799949646
array(1) { ["section"]=> string(118) "brenda-klubeve-te-spanjes-si-mashtrohen-te-rinjte-dhe-kthehen-ne-skllever-te-seksit-dhe-droges-detajet-shokuese-127629" }