BREXIT/ Jep DORËHEQJEN mes lotësh Theresa May: Jam shumë e zhgënjyer

Publikuar tek: bota, më 11:10 24-05-2019 BREXIT/ Jep DORËHEQJEN mes lotësh Theresa May: Jam shumë e zhgënjyer

Kryeministrja britanike Theresa May sapo dha dorëheqjen mes lotësh, shkruan Newsbomb.al.

Këtë ajo e bëri përmes një deklarate për shtyp duke i dhënë fund të gjitha aludimeve. Theresa May e mbylli deklaratën e saj duke thënë se ndjehet e zhgënjyer.

“Edhe pas përpjekjeve të mia të shumta janë shumë e zhgënjyer dhe thjesht dua që të qetësohem,’ tha kryeministrja e cila u largua direkt pa iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. 

Dorëheqja e kryeministres vjen në një kohën kur plani i saj për Brexit nuk gjeti mbështetjen e deputetëve britanikë dhe shumë nga ministrat ishin kundër politikës të Theresa May. Tashmë, ai që pritet të jetë kandidati i parë për vendin e kryeministrit është Nigel Farage, lideri i idesë se Brexit dhe pjesë e parlamentit europjanë që nga viti i 1999.

Ndërkaq, zyrtarisht, May pritet ta lërë detyrën më 7 qershor 2019.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024149894714355
array(1) { ["section"]=> string(73) "brexit-jep-doreheqjen-mes-lotesh-theresa-may-jam-shume-e-zhgenjyer-165531" }