BRILANTE/ Dy tenorët e njohur vijnë në Tiranë, dëgjoni si i këndojnë Nexhmije Pagarushës (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 08:55 07-05-2018 BRILANTE/ Dy tenorët e njohur vijnë në Tiranë, dëgjoni si i këndojnë Nexhmije Pagarushës (VIDEO) Dy tenorët Shkodran Tolaj e Besiana Mehmeti

Momente sa spontane aq edhe brilante këto nga interpretimi i dy tenorëve të njohur në Maqedoni, Shkodran Tolaj e Besiana Mehmeti.

Dy tenorët erdhën nga Maqedonia në Tiranë, enkas për eventin festues me rastin e 85-vjetorit të ditëlindjes së Nexhmije Pagarushës, mbretëreshës së këngës shqiptare, raporton newsbomb.al.

Nën shoqërinë e pianos e dhjetëra dashamirësve të artit, në ambientet e restorant Piacës, ata kanë sjellë mbrëmë nje atmosferë elektrizuese.

“O vendi im” kënduar nga tenorët Tolaj e Mehmeti në mënyrë kaq origjinale e të ndjerë mbërtheu të pranishmit, shkruan newsbomb.al.

Shijojeni gjithë magjinë në këtë video!

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Në vend me m'harru ju më shumë po m'doni', Nexhmije PAGARUSHA elektrizon Tiranën: Me shumë pabesi kam arritur deri këtu
Justina Aliaj si një çupëlinë, ngre peshë sallën! Mjafton një mikrofon... dhe shikoni ç’bën (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0041468143463135
array(1) { ["section"]=> string(99) "brilante-dy-tenoret-e-njohur-vijne-ne-tirane-degjoni-si-i-kendojne-nexhmije-pagarushes-video-119766" }