Bujar Fezga konteston rezultatin e Këlcyrës: Kanë votuar dhe ata që s’ishin fare në Shqipëri

Publikuar tek: politike, më 10:08 01-07-2015 Bujar Fezga konteston rezultatin e Këlcyrës: Kanë votuar dhe ata që s’ishin fare në Shqipëri Bujar Fezga

Kandidti i Pavarur Bujar Fezga ka kontestuar rezultatin e Bashkisë së Këlcyrës. Çështja është duke u shqyrtuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ku ka nisur dhe debati sa i takon procesit të votimit.

Ilvi Kaso pretendon se rezultati është manipuluar në dëm të Bujar Fezgës. “Katër shtetas që kanë qenë në Dreqi kanë votuar”, tha Kaso duke kërkuar të mërren edhe dëshmitë e disa shtetasve për këtë. Bashkia e Këlcyrës u nda me një diferencë të ngushtë votash.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kritikat për zgjedhjet, Moisiu u tregon një barcaletë ndërkombëtarëve
Mblidhet grupi i PD, Basha: Rama-Meta kandiduan njerëz të inkriminuar. Frroku u shpërblye me arratisje »
Article Logic
Execution time: 0.0096530914306641
array(1) { ["section"]=> string(97) "bujar-fezga-konteston-rezultatin-e-kelcyres-kane-votuar-dhe-ata-qe-s-ishin-fare-ne-shqiperi-15067" }