Burra zgjohuni…sot është dita juaj, mos vrisni veten…Mesazhi i organizatës botërore të Shëndetësisë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:15 19-11-2016 Burra zgjohuni…sot është dita juaj, mos vrisni veten…Mesazhi i organizatës botërore të Shëndetësisë Posteri i pergatitur nga WHO per Diten Nderkombetare te Burrave

Shumica nuk e dinë, por dita e sotme, 19 nëntori, u përket veç burrave. Organizata botërore e Shëndetësisë e ka shfrytëzuar këtë ditë për të ndërgjegjësuar meshkujt për të folur, dhe për të mos kryer vetëvrasje. 

“Sot është Dita ndërkombëtare e Burrave. Vdesin më shumë burra në vetëvrasje sesa gratë. Eshtë shumë OK të kërkosh ndihmë. Afrohuni me meshkujt tuaj të jetës dhe flisni me ta” është mesazhi i organizatës, raporton newsbomb.al.

Dhe kur flitet gjithmonë se janë gratë që vrasin veten, mirë është të kujtosh dhe faktet për ditën e burrave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032618045806885
array(1) { ["section"]=> string(104) "burra-zgjohuni-sot-eshte-dita-juaj-mos-vrisni-veten-mesazhi-i-organizates-boterore-te-shendetesise-60039" }