Bushati njofton dhënien e truallit për ndërtimin e Ambasadës Shqiptare në Kosovë

Publikuar tek: politike, më 16:04 27-04-2015 Bushati njofton dhënien e truallit për ndërtimin e Ambasadës Shqiptare në Kosovë

Ministri Jashtëm Ditmir Bushati ka njoftuar nëpërmjet Facebook-ut mundësimin dhënies së truallit ku do të ndërtohet Ambasada Shqiptare në Kosovë.

Bushati falënderon ambasadorin Qemal Minxhozi dhe kryetarin e Bashkisë Prishtinë Shpend Ahmeti për miratimin e dhënies së truallit.

"Mirënjohje e thellë për të gjithë ata që e mundësuan këtë vendim. Do të vijojmë përpjekjet për të ndërtuar një ambasadë dinjitoze siç i ka hije një partneri strategjik të natyrshëm”, shkruan ministri Bushati në Facebook.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PSD kandidon Albert Çaçin në Fier, garon kundër Subashit dhe Alibeajt
Berisha: Veliaj takohet me Majkon, nga dëshpërimi për t’i ngjarë atij »
Article Logic
Execution time: 0.038945913314819
array(1) { ["section"]=> string(85) "bushati-njofton-dhenien-e-truallit-per-ndertimin-e-ambasades-shqiptare-ne-kosove-9798" }