Bushati zbulon kur do e vizitojë Tsipras Shqipërinë: Kryeministri grek vjen këtë verë

Publikuar tek: barometri, më 08:18 30-03-2018 Bushati zbulon kur do e vizitojë Tsipras Shqipërinë: Kryeministri grek vjen këtë verë

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka pohuar se kyreministri grek Aleksis Tsipras e shtyu vizitën e tij në Shqipëri për shkak të vonesës në negociatat mes dy vendeve.

Në një intervistë për gazetaren Ilva Tare, Bushati zbuloi se Tspiras do ta vizitojë Shqipërinë në verën e këtij viti.

Lidhur me avancimin e marrëveshjeve kryediplomati shqiptar thekson se dy vendet do të kenë një kalendar për dokumentin e ri strategjik dhe se viti 2018 hap një fazë të re në marrëdhëniet Shqipëri-Greqi. Ai nënvizon se brenda ditësh, pala greke do të njohën lejet e drejtimit të automjeteve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025570869445801
array(1) { ["section"]=> string(91) "bushati-zbulon-kur-do-e-vizitoje-tsipras-shqiperine-kryeministri-grek-vjen-kete-vere-115020" }