Buxheti për të rinjtë, Kërpaçi: Qeveria shpenzon vetëm 2.8 euro në vit

Publikuar tek: politike, më 18:33 08-11-2018 Buxheti për të rinjtë, Kërpaçi: Qeveria shpenzon vetëm 2.8 euro në vit

Floida Kërpaçi nga LSI ishte sot në KafeIN, me Flavion. Statistikat e fundit të publikuara për dëshirën e largimit të të rinjve ishin në qëndër të bisedës.

Ndër të tjera, deputetja foli edhe për buxhetin e ulët për rininë. Një nga temat e tjera të diskutuara, ishte dhe “përdorimi” i të rinjve në politikë.

Sigurisht këmbimi i angazhimit me një vend pune është një fenomen i njohur e i parë në Shqipëri. Nga ana tjetër, Floida Kërpaçi theksoi edhe uljen e moshës së përfshirjes në politikë. 
LAJMI NË: http://www.intv.al/kafein-deputetja-qeveria-vetem-2-8-euro-ne-vit-buxhet-per-nje-te-ri-78047?fbclid=IwAR1hEslJGk9L329wUPlaADmWw_Q4VWFFnFQYijL_BjTFelyxwMq2VlXxs6o

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kërkoi arrestimin e Dakos, kryebashkiaku i përgjigjet Alibeajt: Ky i pafytyri ka vëllain të dënuar për...
Varrimi i Kacifas, reagon Rama: Shqipëria s'lufton me arkmorte, hienat dhe korbat turpëruan flamurin e tyre »
Article Logic
Execution time: 0.011892795562744
array(1) { ["section"]=> string(75) "buxheti-per-te-rinjte-kerpaci-qeveria-shpenzon-vetem-2-8-euro-ne-vit-140783" }