‘Ç’do të bëhet me të punësuarit nëpër kazino?’, Ahmetaj jep përgjigjen: Ka nisur puna…

Publikuar tek: aktualitet, më 10:33 11-10-2018 ‘Ç’do të bëhet me të punësuarit nëpër kazino?’, Ahmetaj jep përgjigjen: Ka nisur puna…

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj ka folur sot për propozimin e kryeministrit Rama për mbylljen e pikave të basteve dhe kazinove në zonat e banuara.

Sipas Ahmetaj ka ardhur koha që në Shqipëri të mos ketë pika bastesh dhe kazino.

Ahmetaj preku edhe shqetësimin e personave që janë të punësuar në këtë industri.

“Ne jemi duke punuar për një program rikualifikimi për të gjithë ata që do të dalin të papunë nga të gjitha shërbimet  në lidhje me këtë industri. Me materializimin e propozimit për mbylljen e kaziove dhe pikave të basteve ka filluar puna për një program për rikulaifikim të detyrueshëm. Është një moment i mirë, i duhur për ta ndarë historinë në dy epoka: Epoka deri në 2018-ën dhe pastaj epoka e pastër nga 1 janari e tutje", u shpreh Ahmetaj.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019520044326782
array(1) { ["section"]=> string(87) "c-do-te-behet-me-te-punesuarit-neper-kazino-ahmetaj-jep-pergjigjen-ka-nisur-puna-137406" }