‘Ç’do të bëhet me të punësuarit nëpër kazino?’, Ahmetaj jep përgjigjen: Ka nisur puna…

Publikuar tek: aktualitet, më 11:33 11-10-2018 ‘Ç’do të bëhet me të punësuarit nëpër kazino?’, Ahmetaj jep përgjigjen: Ka nisur puna…

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj ka folur sot për propozimin e kryeministrit Rama për mbylljen e pikave të basteve dhe kazinove në zonat e banuara.

Sipas Ahmetaj ka ardhur koha që në Shqipëri të mos ketë pika bastesh dhe kazino.

Ahmetaj preku edhe shqetësimin e personave që janë të punësuar në këtë industri.

“Ne jemi duke punuar për një program rikualifikimi për të gjithë ata që do të dalin të papunë nga të gjitha shërbimet  në lidhje me këtë industri. Me materializimin e propozimit për mbylljen e kaziove dhe pikave të basteve ka filluar puna për një program për rikulaifikim të detyrueshëm. Është një moment i mirë, i duhur për ta ndarë historinë në dy epoka: Epoka deri në 2018-ën dhe pastaj epoka e pastër nga 1 janari e tutje", u shpreh Ahmetaj.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta mesazh ngushëllues për vdekjen e Fatos Arapit, kujton takimin me poetin kur ishte 20 vjeç
Ahmetaj nxjerr “blof” klubet shqiptare, zbulon pagat formale »
Article Logic
Execution time: 0.16138792037964
array(1) { ["section"]=> string(87) "c-do-te-behet-me-te-punesuarit-neper-kazino-ahmetaj-jep-pergjigjen-ka-nisur-puna-137406" }