Caktohet trupa gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Llallës, mes tyre Ina Rama ( 5 EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:16 13-04-2018 Caktohet trupa gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Llallës, mes tyre Ina Rama ( 5 EMRAT) Adriatik Llalla, kryeprokuror

Caktohet trupa gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla për ndërprerjen e vettingut. Mes emrave spikat edhe ish-kryeprokuorja Ina Rama.

Ata janë :

1-Sokol Como

2-Luan Daci (relator)

3-Ina Rama

4- Albana Shtylla

5-Ardian Hajdari

Sipas Report Tv ende nuk është caktuar data e mbledhjes së Kolegjit të Posaçëm të Apelimit që do të shqyrtojë ankimimin e Llallës ku kërkohet që ky i fundit t’i nënshtrohet Vettingut.

Kujtojmë se procesi ndaj tij u ndërpre nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pas dorëheqjes së ish-kryeprokurorit nga e drejta për t’u emëruar gjyqtar apeli dhe rrjedhimisht nga i gjithë sistemi i drejtësisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Protestuesit e Kukësit ende në burg, reagon drejtoresha e SHÇBA: Po hetojmë edhe policinë
Blendi Klosin s’e pyet kush, dha ultimatum një ditë më parë por shikoni ç’bëhet sot në Sarandë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.02303409576416
array(1) { ["section"]=> string(92) "caktohet-trupa-gjykuese-qe-do-shqyrtoje-ankimimin-e-llalles-mes-tyre-ina-rama-5-emrat-116747" }